איך נכון לאכול פיצה

אולי נראה לכם שאכילת פיצה היא עניין פשוט מאוד אך יש כמה חוקים שאולי אתם עוברים עליהם בעצמכם ואתם לא מודעים לכך. אמנם כל אחד יכול לאכול פיצה איך שהוא רוצה אך אחרי המאמר הזה בוודאי תגלו כמה פרטים שלא ידעתם שיכולים לשפר לכם את החוויה.

השיטה הפופולרית: החזקת המשולש

השיטה הפופולרית ביותר לאכול פיצה היא להחזיק אותה מהקשה עם יד אחת כך שהאמה היא זו שתופסת אותה מהחלק התחתון של כדי שלא תיפול. שיטה זו היא לא סתם הנפוצה ביותר, היא הנוחה ביותר והיא למעשה השיטה הטבעית האוטומטית בגלל הצורה המשולשת של חתיכות הפיצה. הצורה המשולשת אגב נוצרה בגלל החיתוך הטבעי של הפיצה שמגיעה בדרך כלל בעיגול ולפעמים אפשר לראות פיצה שחתוכה לקוביות או פשוט מגיעה כמלבן אחד גדול. השיטה הזו היא הנוחה ביותר גם כי אין צורך בצלחות ולרוב משתמשים בקרטון פשוט שיעזור לסועד לתמוך בה.

למה לא לאכול עם סכין ומזלג?

נשאלת השאלה למה לא לאכול פיצה עם סכין ומזלג הרי ככה היא לא תלכלך בכלל. אפשר כמובן לאכול פיצות עם סכין ומזלג אך לא מדובר בדיוק באותה החוויה. יכול להיות שהסכין והמזלג יגרמו לפיצה להיות בעלת טעם אחר גם כי אתם אוכלים בביסים קטנים יותר וגם כי יש את הטעם המתכתי של המזלג שבו כמובן תיגעו. לא כדאי לאכול פיצה עם מזלג כי זה גם נראה מוזר ולמעשה אין כל צורך לחתוך את הפיצה כי היא מגיעה כבר חתוכה. רק השיניים שלכם צריכות לחתוך אותה אז כדאי לקחת אותה ביד ולהתחיל לאכול כמו כולם.

לאכול את הפיצה חמה מהתנור

אחרי שדיברנו על ההחזקה של הפיצה הגיע הזמן לדבר על נתון לא פחות חשוב, הטמפ' שלה. הטמפ' של הפיצה צריכה להיות חמה, אמנם לא חמה מידי אך לאכול פיצה קרה זה לא כל כך כיף אם כי יש אנשים שאפילו יעדיפו אותה קרה. פיצה חמה מהתנור היא הפיצה הכי טעימה שיש ולכן גם פיצריות רבות בארץ בעת המשלוח שמים אותה בתיק תרמי שישמור עליה חמה ופריכה.
כמובן שהחימום צריך להיות בתנור ורצוי גם בטאבון שהופך אותה להיות קריספית אם כי זה כבר עניין של טעם. אם הפיצה קרה מומלץ לחמם אותה בתנור ולא במיקרוגל כי הוא הופך אותה לנוזלית, או פשוט לאכול אותה קרה.

אפשר לאכול עם רטבים ותבלינים

פיצה
 

אחרי שהבנו מה הטמפ' שבה צריך לאכול את הפיצה חשוב לדבר על מה שנמצא ליד הפיצה. כמובן שיש גם תוספות מומלצות שכדאי לשלב עליה אך את זה צריך להחליט כבר בשלב האפייה ולפי הטעם האישי שלכם, השאלה האם אתם שומרים כשרות או לא. ליד הפיצה תמיד אפשר לשלב גם דיפ מעניין כמו למשל מיונז שוב, אולי צ'ילי מתוק ויש אפילו שום שמיר שיכול להיות מעולה איתה. כמו כן התבלינים הנפוצים הם תבלין לפיצה שהוא לא כל כך בריא אך משפר את הטעם, שיהיה דומיננטי מאוד אז לשים בעדינות. יש גם אפשרות לשים אבקת שום, אורגנו או צ'ילי גרוס שנפוצים מאוד עם פיצה.

שיטות מוגזמות לאכילת פיצה

יש עוד כמה שיטות די מוגזמות לאכול פיצה כמו למשל לגלגל אותה כמו לאפה ולאכול, ואפילו לשים בתוכה שווארמה או תוספות אחרות. יש גם אפשרות לגלגל את המשולש ולאכול אותו כאילו היה בלינצ'ס או לשים פיצה על פיצה וביניהם לשים המבורגר גדול. שיטות אלו נחשבות לגימיק טוב אך לטווח ארוך אי אפשר באמת לאכול אותה ככה.

,,
דילוג לתוכן