מאכלים שמלבינים שיניים

יכול להיות שמאכלים שמלבינים שיניים יישמעו לכם כמו בדיחה די מבדרת אך למעשה זו המציאות. יש מאכלים כאלו ואם תתחילו לצרוך אותם תרגישו את ההבדל בעצמכם. הנה כמה מהבולטים שבהם רק חשוב מאוד לזכור שלבדם הם לא יתנו לכם שיניים לבנות כמו בפרסומות, אך הם ללא ספק יעזרו.

בואי נקנה לך תותים

אם אתם רוצים להלבין את השיניים ועל הדרך ליהנות מאחד הפירות הכי טעימים שיש, זה הזמן לקנות תותים. נכון שתותים אין בכל עונה בשנה וגם המחיר שלהם לא תמיד כל כך נוח, אך הם יכולים להלבין את השיניים שלכם בעזרת החומצה שיש בהם. חומצה זו נקראת חומצה מאלית ואפילו אפשר למעוך אותם ולצחצח איתם את השיניים, כאשר את המחית שנוצרת יש להניח על המשחה עם המברשת.

זה הזמן ללעוס כרובית

בוודאי רבים מכם שמעו על מנת הכרובית המפורסמת של אייל שני, אך צר לנו לאכזב אתכם, לאכול מטוגן זה לא בריא כלל, לא לגוף ובטח לא לשיניים. עם זאת לעיסת כרובית, כמו גם ירקות דומים במרקם כמו ברוקולי יכולה לעזור לכם להלבין את השיניים. יש לכרובית גם יתרונות בריאותיים נהדרים כאשר לעיסה שלה במשך מספר דקות יכולה לייצר רוק רב שיעזור להסיר את הכתמים על השיניים.

הנקודה הכואבת: אננס

אין ספק שאננס הוא אחד הפירות המדליקים ביותר שיש. הוא טעים, הוא מלכותי והוא מסקרן במיוחד והוא גם יכול להסיר את הכתמים בשיניים בזכות האנזים שיש בו שנקרא ברומלין שמפרק חלבונים שנצמדים לשיניים, זאת למרות שיש לו סוכר טבעי שיכול להיות מזיק בכמות גדולה. הבעיה היא שאננס אינו פרי נפוץ בארץ וגם כאשר מוצאים אותו בסופר, הוא כנראה יהיה לא כל כך איכותי וגם יקר מאוד.

סלמון: גם בריא וגם מלבין

יש עוד מאכלים רבים שיכולים להלבין את השיניים מלבד הסלמון, כמו למשל בצל חי, סלרי ואפילו תפוח. עם זאת בחרנו לציין את הסלמון כיוון שהוא בריא מאוד לגוף גם בפרמטרים אחרים. הוא עשיר בחלבון ודל בשומן והוא גם מכיל ויטמין D שגורם לספיגה מוגברת של מינרליים חיוניים שמחזקים את השיניים, וגם גורם להם להלבין.

לעוד טיפים וקריאה על בריאות השיניים היכנסו 

דילוג לתוכן