מפרידי שומן למסעדות

מפרידי שומנים למסעדות הם מתקנים הכרחיים לפי החוק. מלבד ההכרח שבהתקנה שלהם, יש היגיון מדוע הם המתקנים החשובים שישמרו על זיהום סביבתי מופחת, נזק כספי פחות לעסק וכמובן ימנעו מפגע סביבתי. אם אתם רוצים לדעת את כל ההסברים הללו כולל דרך התקנתם, תמשיכו לקרוא ונספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת.

מהו מפריד שומנים למסעדות?

המסעדה משתמשת בלא מעט שמנים במהלך הפעילות השגרתית שלה, וזה נכון לא רק לגבי מסעדות אלא גם לגבי אולמות אירועים, מטבחים תעשייתיים של חברות קייטרינג וכן הלאה. המטבח התעשייתי מייצר כל כך הרבה תוצרי בישול שומניים והשמן שבו הוא משתמש יכול להגיע לתעלות הניקוז, ומשם הוא ייצור בעיות רבות. הוא יכול לסתום את הביוב על ידי הצרות שלו, הוא יכול לזהם את הסביבה וגם ליצור בעיות תברואתיות לאזור כולו. כדי לפתור את הבעיות האלו יש צורך להתקין מפריד שומן כאשר זהו מתקן בגודל משתנה שאמור להפריד את המים שמנוקזים מהשומנים שבו.

כיצד מתקינים מפריד שומן למסעדות?

  • השלב הראשון הוא לבחור את מפריד השומן הטוב והמתאים למסעדה כאשר מפריד זה יכול להיות גדול, קטן, מסוגים שונים ובעל הספקי הפרדה שונים. במה זה תלוי? זה תלוי בהיקף הפעילות של העסק, בכמות השומן שהוא מייצר ביום וכן הלאה.
  • מפריד שומן יכול להיות כלי נהדר ושימושי למניעת זיהומים ופגיעות תברואתיות אך יכול להיות שהוא יפריע לעסק. לכן, יש צורך למצוא עבורו את המקום המושלם כאשר גם בכך נמדדת המקצועיות של החברה המתקינה.

מפריד שומנים דורש בדיקות ותחזוקה

מפריד שומנים איכותי שהותקן במסעדה שלכם יכול להיות שימושי לשנים רבות, אך בכל זאת עליכם לוודא זאת על ידי בדיקות תקינות כל שנה לכל הפחות. כמובן שיש לעתים צורך בבדיקות תקינות בפרק זמן תדיר יותר, כאשר זה כבר תלוי בגודלו של המפריד וכמובן אופי פעילות המסעדה. בכל מקרה הבדיקות חייבות להיות מתועדות כאשר גם הרשות העירונית צריכה את האישורים הללו. כמובן שמפריד השומנים צריך לעבור גם ניקוי יסודי, הוא צריך לעבור שאיבה מידי פעם וכל זה יהיה באחריות של העסק כאשר מי שיבצע את הפעולות האלו תהיה החברה שהתקינה.

דילוג לתוכן